Jak zwalczać szatana ?

fragmenty objawienia Najświętszej Trójcy: „Prawdziwe Życie w Bogu” - Vassula Ryden (1985-2003r)

Nihil obstat: Biskup Felix Toppo, S.J., DD - 28 listopada 2005 r.; Imprimatur: Arcybiskup Ramon C. Arguelles, D.D., STL - 28 listopada 2005

[1] - [2]

31.07.86

Anioł Stróż Daniel : Czy odczuwasz pokój?

Vassula : – Tak.

Anioł Daniel:  – Skoro odczuwasz pokój, jakże więc to wszystko mogłoby pochodzić od szatana? Nauczyłaś się kochać Boga tak, jak nigdy dotąd Go nie kochałaś. Chcesz także, aby inni podobnie kochali Boga, oddawali Mu chwałę. To przeciwne szatanowi! Czy szatan pracowałby nad tym, by zniszczyć samego siebie? Poprowadzę cię i jeszcze bardziej zwiążę cię z Bogiem.

7.09.86

Nagle całe piekło się zerwało. Bestia powiedziała, że mam ją adorować. Odpowiedziałam: «Odejdź!» Odeszła. Powiedziała mi, że gdybym ją adorowała, otoczyłaby mnie chwałą. Rozkazałam jej, aby odeszła i tak się stało.

10.11.86

– Jestem zniechęcona.

To demon sprawił, że czujesz się zniechęcona. Faktycznie odczułem twoją nędzę, dlatego też zstąpiłem, by ci dodać odwagi. Ja, Jahwe, nigdy cię nie opuszczę. Nigdy nie sądź, że cię pozostawię. Jestem zawsze blisko ciebie, zatem zwróć się do Mnie i popatrz na Mnie. Odczuj wielką miłość, jaką mam do ciebie.

Uwolnijcie się od łańcuchów zła. Płomienie demona wciąż wzrastają, zbliżając się do was. Ach! Jestem zasmucony i jęczę z bólu widząc was, jak leżycie obojętni i ubodzy. Nie jesteście świadomi tego, co przydarza się właśnie waszym duszom! Ja jestem Święty, żyjcie w świętości. Nie słuchajcie tych odstępców, którzy błądzą ciągle w ciemności, mówiąc wam, że Moje Słowo jest dla ludzi starych. Dowiedzcie się, że wasza dusza będzie nadal żyła.

 

22.11.86

 

Nie zniechęcaj się. Demony próbują cię zwieść. To Ja cię uformowałem. Nie pozwalaj się zniechęcać. Czy wiesz, dlaczego demony chcą cię zniechęcić? One są złe i zdecydowane, by cię powstrzymać, córko. Mój Plan od początku wywoływał ich gniew.

 

Posłuchaj teraz i strzeż się głosów nie pochodzących ode Mnie.

 

10.10.86

Ja jestem Światłością. Ja, Jezus, pragnę cię ostrzec: nie wpadaj nigdy w zasadzki przygotowane przez szatana. Nie wierz nigdy w żadne przesłanie dające ci niepokój. Zrozum dobrze, dlaczego szatan robi wszystko, aby cię zatrzymać. Córko, każde przesłanie, które potępia Moje objawienie, pochodzi od szatana. On będzie jeszcze próbował cię zniechęcić i powstrzymać. Ja, który jestem twoim Zbawicielem, potwierdzam ci, że wszystkie orędzia, niosące wezwanie do Miłości i Pokoju aby pomóc tym, którzy się zagubili, znaleźć drogę do Mnie wszystkie pochodzą od Ojca i ode Mnie. Zatem nie zniechęcaj się, wierz we Mnie. Pamiętaj, nie wierz żadnemu orędziu, które pozostawia twoje serce w niepokoju. Ja jestem Pokojem i ty powinnaś odczuwać pokój.

4.12.86

wiem, co się odczuwa, gdy one atakują: brak pokoju i udrękę. (Na początku poznałam takie ataki szatana próbującego przeszkodzić mi w pisaniu.)

 

8.01.87

Matka Najświętsza : Mój Syn Jezus i Ja jesteśmy zawsze blisko ciebie. Uważaj, bo szatan pała wściekłością do ciebie, próbuje cię zniechęcić.

Jestem blisko ciebie i ochraniam cię.

– Czy będę mogła rozpoznać szatana?

Zawsze ci w tym pomogę, a Jezus nauczył cię go rozpoznawać.

– Dlaczego jestem atakowana?

Wytłumaczę ci to. Moje dziecko, zrozum, że jesteś w Czyśćcu. Twoja miłość do Boga uzdrawia wiele zagubionych dusz, dlatego jesteś atakowana. Jestem blisko ciebie ochraniając cię.

Córko, to Ja, Jezus. Chcę, abyś odmawiała zawsze trzy modlitwy, zanim zaczniesz ze Mną pisać. One oddalają demona. Wierz Mi, one mają wielką moc.

(modlitwę do św. Michała, modlitwę św. Bernarda “Pomnij o Najświętsza Panno Maryjo...” i nowennę zawierzenia Najświętszemu Sercu Jezusa.)

9.02.87

Chciałbym ostrzec cię przed demonami. One cię nienawidzą i zastawiają nieustannie pułapki. Jestem blisko ciebie i strzegę cię, zatem nie bój się. Vassulo, kocham cię i kocham wszystkie Moje dzieci.

26.02.87

W przeddzień wyjazdu do Diang niepokoiłam się i pytałam siebie, dlaczego tam jadę i po co? Aby pokazać bazgraninę? Cały dzień czułam się zaniepokojona. Nazajutrz, o wczesnej porze, jako pierwsze otrzymałam następujące słowa: “Oszust cię prowadzi, weź wszystko i spal.” Wtedy zrozumiałam. Pojęłam, że od poprzedniego dnia niepokoił mnie demon i próbował doprowadzić do rezygnacji z tej podróży. Kilka sekund później odczułam Obecność Boga. On pocieszył mnie i napisał: “Ja będę z tobą aż do końca, jesteśmy zjednoczeni na zawsze, pozwól Mojemu Światłu zabłysnąć nad tobą. Moje dziecko, Ja jestem Jahwe i Ja cię prowadzę. Uwielbiaj Mnie kochając Mnie.” Zrozumiałam, że Bóg był przewodnikiem tej trudnej podróży.

7.03.87

Córko, dziś pójdziesz ze Mną w ciemną posiadłość Mojego wroga, aby zobaczyć, jak cierpią te dusze, które Mnie odrzuciły.

– Jezu, czy one są na zawsze zgubione?!

Te w piekle, tak. Inne, w czyśćcu, ocalam Ja i Moi umiłowani, którzy wynagradzają i czynią pokutę. Nie bój się, Moje Światło chroni cię i Ja jestem z tobą.

Znalazłam się pod ziemią. To przypominało podziemną pieczarę, mroczną, oświetloną jedynie przez ogień. Było wilgotno, a ziemia lepiła się do stóp jak nieprzyjemne, czarne błoto. Widziałam wiele dusz w rzędzie. Były one przywiązane i jedynie ich głowy były widoczne: twarze w agonii. Panował ogłuszający hałas, jakby pracujących maszyn, połączony z wieloma wrzaskami, biciem młotów i rozdzierającymi krzykami. Przed tymi głowami stał ktoś z ręką wyciągniętą i napełnioną lawą, chlapiąc nią twarze nabrzmiałe z powodu oparzeń. Zrozumiałam, że to był szatan. Nagle zauważył naszą obecność. Odwrócił się krzycząc: “Popatrzcie na nią!” Splunął na ziemię z obrzydzeniem i wściekłością. “Nędzny robak. Popatrzcie na nią! Za naszych dni nawet robaki przychodzą wysysać nam krew. Idź i... (...)” Rzucił przekleństwo. Powiedział mi: “Popatrz!” I rzucił jeszcze raz lawą w te twarze. Usłyszałam, jak krzyczeli: “Pozwól nam umrzeć!” A szatan, który miał wygląd szaleńca błyskającego wściekłością, krzyknął: “Stworzenia ziemi, posłuchajcie mnie: do mnie przyjdziecie!” Pomyślałam, że pomimo tych gróźb, byłoby szaleństwem wyobrazić sobie, że na końcu on zwycięży. Z pewnością potrafił odczytać moją myśl, bo z pogardą i grożąc mi powiedział: “Nie jestem szalony!” Ze złośliwym uśmiechem odwrócił się w stronę dusz, mówiąc im tonem ironicznym: “Czy słyszeliście? Wzięła mnie za szaleńca!” I sarkastycznie: “Drogie i kochane dusze, każę wam zapłacić za te słowa.” Mówiąc to przygotowywał się do chlapania lawą... Zrozpaczona, zwróciłam się do Jezusa prosząc Go, by uczynił coś i powstrzymał go! Jezus odpowiedział: “Zatrzymam go”. W tym samym momencie, gdy szatan podniósł rękę, aby rzucić lawę, ramię rozbolało go, co przeszkodziło mu w wykonaniu ruchu. Krzyczał z bólu przeklinając Jezusa, potem mnie: “Czarownico! Odejdź stąd! Tak, odejdź, zostaw nas!” Z najsroższego czyśćca, bliskiego bram piekielnych, usłyszałam głosy dusz krzyczących: “Uratujcie nas, ocalcie nas!” Potem zbliżył się jeden ze wspólników szatana i powiedział do niego: “Czy jesteś przy swojej pracy? Czy robisz to, co kazałem ci czynić? Zrań ją, zniszcz ją, zniechęć ją”. Wiedziałam, że to odnosi się do mnie. Chciał, aby jego zbir zniechęcał mnie do spotykania Jezusa, inspirując mnie fałszywymi słowami albo niszcząc otrzymywane przeze mnie orędzia. Zapytałam Jezusa, czy moglibyśmy wyjść. Odrzekł:

Chodź, wyjdźmy stąd. Chcę, abyś zapisała to wszystko. Podyktuję ci. Bądź blisko Mnie, umiłowana. Chcę, aby Moje dzieci zrozumiały, że ich dusze istnieją i że diabeł jest rzeczywistością. Nie jest mitem nic, co zostało napisane w Moich Świętych Pismach. Szatan istnieje i dąży do tego, aby zgubić wasze dusze. Cierpię, widząc was uśpionych i nieświadomych jego istnienia. Przychodzę dać wam ostrzeżenia, znaki, ale ilu z was będzie czytać Moje ostrzeżenia jak czarodziejskie baśnie? Umiłowana, jestem waszym Zbawicielem, nie zaprzeczajcie Mojemu Słowu. Powróćcie do Mnie i odczujcie niepokoje Miłości, jaką mam do was. Dlaczego, dlaczego tak się śpieszycie, aby rzucić się do stóp szatana? O, przyjdźcie! Wy, którzy już we Mnie nie wierzycie; przyjdźcie wy wszyscy, którzy Mnie opuściliście! Przyjdźcie i zobaczcie, bo teraz jest czas słuchania. Wy wszyscy, którzy ranicie Moją Duszę, wstańcie, ożyjcie i zobaczcie Moje Światło. Nie bójcie się Mnie, Ja wam przebaczę, wezmę wasze grzechy i obmyję je Moją Krwią. Usprawiedliwię wasze słabości i przebaczę wam. Przyjdźcie nasycić się Rosą Cnoty, która odnowi wasze dusze idące prosto na zatracenie. Przychodzę was szukać, przychodzę szukać Moich zagubionych owiec. Czyż Ja, Dobry Pasterz, będę obojętnie patrzył na wasze zagubienie?

Vassulo, czy jesteś gotowa modlić się za tych wszystkich, którzy znajdują się na drodze do zagłady?

– Teraz, Jezu?

Tak, teraz.

– Nie będę wiedziała, co powiedzieć.

Nauczę cię. Posłuchaj Mnie i powtórz za Mną:

O, Ojcze Święty,

ze względu na Twoją Moc i Twoje Miłosierdzie,

błagam Cię, zgromadź wszystkie Swoje owce,

przebacz im i spraw, by powróciły do Twego Umiłowanego Domu. Spójrz na nie jak na Swoje dzieci i Swoją Ręką pobłogosław je. Amen.

Vassulo, wejdź do Mego Serca. W Nim jest głęboki Pokój.

25.05.87

Zaczynam rozumieć, że silna wiara skłania do ucieczki wszystkie demony, które czują się odsunięte i bez władzy. Boją się, są oburzone! Gdy zaczynam się wahać, ogarnięta wątpliwościami, wówczas czują się mocne i atakują mnie, wypisując swoje obelgi. Wiara mocna i serce otwarte na Boga może poruszyć góry! Czuję Boga jak przepływ prądu w sobie i to jest cudowne. Nie chcę nigdy Go porzucić ani pozwolić umknąć tej chwili, w której Bóg kładzie Swój Palec na mnie... Chcę, by to trwało na zawsze!

Kochaj Mnie, kochaj Mnie, odczuwaj Mnie. Odczuwaj Moją nienasyconą Miłość do ciebie. Pragnę twojej miłości. Proszę cię o więcej miłości.

3.06.87

Znowu atakowały mnie demony. Były jak koty wskakujące mi na plecy. Wyczerpały mnie. Wydawało się, że całe piekło wyległo. Dręczyły mnie, dlatego powiedziałam do jednego: “W Imię Jezusa Chrystusa uchodź i bądź wtrącony do ognia”. Uciekł. Było ich wiele, dlatego potraktowałam je w podobny sposób, jednego po drugim, tymi samymi słowami. Jezus powiedział mi:

Proś w Moje Imię, a otrzymasz, ale musisz prosić z wiarą. Pracuj na tej drodze, módl się i proś. Módl się w Moje Imię, pracuj w Moje Imię, proś w Moje Imię. Napełnij życiem Moje Imię, bądź Moim odbiciem, zjednocz się ze Mną. Podnieś głowę w Moją stronę. Wierz w to, o co prosisz.

Powiedział mi, że demony boją się mnie, bo jestem dla nich zagrożeniem. Później uświadomiłam sobie, gdzie się znajduję. Czułam, że moje stopy znajdowały się w lepkim błocie i nagle rozpoznałam miejsce i otoczenie piekła. Zrozumiałam wtedy, dlaczego było tyle złych wpływów dziś w czasie pisania. Gdy zapytałam o to Jezusa, rzekł:

Czy to mogło być gdzie indziej? Byliśmy razem przechodząc blisko bram piekielnych, lecząc dusze. Vassulo, pozwól Mi posługiwać się tobą również w taki sposób. To także część twojej pracy.

21.06.87

– Kocham Cię i całkowicie zależę od Ciebie.

Tak, kochając Mnie oddajesz Mi chwałę.

Usłyszałam szatana mówiącego: “Te chwile poufałości są dla mnie chwilami męczeństwa.” On nie może znieść, że moje serce raduje się Miłością, jaką otrzymuję od Boga; miłością, jaką odczuwam do Niego.

To jest jak Krzyż rozgrzany do czerwoności, który cały odciska się na nim.

26.07.87

– Mój Boże?

Jestem. Moja mała, któż inny by cię poprowadził po tej wyjątkowej drodze jeśli nie Ja, Bóg, który ją wybrał dla ciebie?

– Na początku wahałam się bardzo, obawiając się, że to pochodzi od szatana.

Demon uciekłby, gdybyś Mnie adorowała: on zdemaskowałby się, ujawniając swe nikczemne plany, zamierzenia. Zawsze o tym pamiętaj, że on nie tolerowałby pokory, miłości ani pobożności. Chwyć Moją Rękę i wstań. Nie zniechęcaj się, często żałuj za grzechy.

9.09.87

Vassulo, pragnę, aby były znane Słowa, które ci dam. Pragnę, by te Słowa zostały wszędzie rozpowszechnione:

“Ja, Pan, błogosławię Moje dzieci z Garabandal.”

– Uczynię to z Twoją pomocą, Panie.

Potem ‘całe piekło się rozszalało’. Szatan rozwścieczony, wszystkie demony również. One mają imiona. Znam te, które mnie atakują.

Vassulo, pójdź, sprawię, że zrozumiesz, jak one cię nienawidzą. Nie bój się.

Jezus pociągnął mnie pod ziemię. Znajdowaliśmy się tam. Rozpoznałam piekło, bo moje stopy były w czarnym błocie, gęstym i mulistym. Piekło jest jak podziemna grota. Jezus polecił mi słuchać.

Szatan powiedział: “Cha, cha! To znowu ona, inna czarownica! Bo, uważaj zatem. Zrań ją, osłab ją na zawsze; zrań ją, abyśmy wygrali, męcz ją. Ona zna nienawiść, jaką mam do niej i do całej reszty Jego stworzenia. Sabi, idź też ją zranić. Wszystkich was nienawidzę!” Szatan był znowu jak szaleniec. Jezus wyprowadził mnie na zewnątrz i powiedział takim tonem, jakby kogoś budził:

– Teraz, kiedy dostrzegłaś jego nienawiść, powinnaś zrozumieć, z jaką stanowczością śledzi cię, aby powstrzymać cię od pisania. Ja, Jezus, kocham cię i pod Moimi Skrzydłami cię chronię, nie tracąc cię nigdy z oczu.

22.11.87

– Jezu, dlaczego nie usłyszałam Cię przez te wszystkie lata?

Bo świat cię zwiódł. Należałaś do Mnie od początku, lecz świat cię zwiódł, doprowadzając do uwierzenia, że należysz do niego. Szatan jest tak perfidny i zwodzący. Dziś jego praca polega na przekonywaniu Mojego stworzenia, że nie istnieje. Dzięki temu działa nie budząc lęku. Moje stworzenie łapane jest w pułapkę jak baranki i pożerane przez wilka. Oto jego dzisiejszy plan.

29.11.87

– Ojcze, uczyń ze mną, co miłe jest Twojemu Umiłowanemu Sercu: wszystko, co Tobie przynosi więcej chwały. Cieszy mnie wszystko, co pochodzi od Ciebie.

Bądź Mi posłuszna i miła. Posłuszeństwo doprowadza demona do bezradności i zmusza go do ucieczki.

19.12.87

Jestem Miłością. Powiedz im, powiedz im, Vassulo, że szczerość zwycięży zło, pokora osłabi demona, miłość zdemaskuje szatana.

Sanktuarium w Fatimie wzywa do wynagradzania! Powróć do Mnie, stworzenie! Przyjdź Mnie rozpoznać, stworzenie. Przyjdź się modlić do Mnie.

Nie grzesz więcej, wierz we Mnie i nie wątp. Przyjdźcie okazać skruchę, przyjdźcie Mnie przyjąć. Bądź święta, Vassulo. O, Vassulo, przyprowadź do Mnie z powrotem Moje stworzenie! OŁTARZU! Wleję w ciebie Mój Płomień i rozpalę cię Miłością. Powinnaś szukać Moich spraw i uwielbiać Mnie. Nie bądź jak ci, którzy szukają własnej chwały i własnej wielkości.

Nigdy nie buntuj się przeciw Mnie, uświęcaj ciało dla uszanowania Mojej Obecności w tobie, umiłowana.

26.12.87

Sprzeciw Moich kapłańskich dusz wobec objawień w Garabandal i jego orędzia to knowania szatana. Jak w Fatimie próbuje on jeszcze raz przeszkodzić w tym, by Moje Orędzie stało się powszechne. Czyż nie zrozumieliście, że szatan który zna wartość Mego Planu Zbawienia danego prostym dzieciom w Garabandal przez Moją Matkę usiłuje jeszcze raz przekreślić Mój Plan, abyście pozostali w ciemnościach i upadli?

Szatan podwaja teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej wysiłki, aby zatryumfować nad waszą Najświętszą Matką. Tak manipuluje Moim Kościołem, aby zaprzeczał tym objawieniom, które są dalszym ciągiem orędzia Zbawienia z Fatimy. W swej wściekłości szatan próbuje przeszkodzić wam w karmieniu się Mną. Mój Plan Zbawienia jest jasny. Przychodzę uratować Moje dzieci. Rozpoznajcie Mój Głos. Niech was nie dziwi rodzaj narzędzi, jakimi się posługuję. Wybrałem nicość nic nie wiedzącą, białe płótno, aby było wiadomo, że Dzieła pokrywające to płótno pochodzą ode Mnie i abyście uwierzyli tym razem, że to Ja, Jezus, Umiłowany Syn Boga, mówię do was.

26.01.88

W wewnętrznym pouczeniu Najświętsza Panna dała mi do zrozumienia, że powinniśmy czytać dwunasty rozdział Apokalipsy.

Pójdź, wytłumaczę ci. Kiedy szatan poniósł klęskę, poprzysiągł, że będzie ścigał resztę Moich dzieci i że będzie przeciw nim walczył. W swej nieokiełznanej wściekłości przysiągł, że je zniszczy. Wie, że jego dni są policzone, dlatego chce pociągnąć za sobą tyle dusz, ile to tylko możliwe. Tak, on jest smokiem i swoim ogonem próbuje zmieść stworzenie Boże i doprowadzić je do zniszczenia. Vassulo, Moje dziecko, on jest samą Próżnością, dlatego potępia Dzieła Wszechmogącego, chcąc dowieść Bogu, że nie udało Mu się Jego stworzenie i że Nasze dzieci zostały powołane do istnienia po to, by chodzić jego złymi drogami.

Moje Niepokalane Serce zatryumfuje. Przyciągnę wiele dusz do Jezusa.

Najświętsza Panna skierowała moją uwagę na objawienia.

Jak objawiłam się w Lourdes i w Fatimie, tak też objawiłam się w Garabandal i dałam podobne przesłanie. Garabandal stanowi dalszy ciąg orędzia z Fatimy. Jednak szatan kolejny raz zaślepił władze Kościoła, aby doprowadzić do zamieszania. Posiał w ich sercach złe ziarno, by zaprzeczyli Moim objawieniom i przeszkodzili całemu światu przyjąć Moje Orędzie. Nasze Serca krwawią, zranione wbitymi w Nie cierniami. Jakże bardzo płaczę nad wami, dzieci. Kocham cię, Vassulo. Moje zranione Serce rozdziera się, kiedy widzę was zmiatanych ogonem smoka!

(…) Chciałam, abyście weszli do Mojego kościoła, umiłowane dzieci. Objawiam się w licznych miejscach, aby wzywać Moje dzieci. Gdybyście tylko wiedzieli, jak bardzo was wszystkich kocham! Chcę was objąć i przyciągnąć wszystkich blisko Mojego Serca.

27-29.04.88

W tych dniach stale atakuje mnie szatan, szepcząc mi do ucha, że to objawienie nie przysłuży się niczemu. Sprawia, że zapominam o wszelkim dobru, jakie ono już przyniosło i ciągle przynosi. Doprowadza do tego, że tracę poczucie rzeczywistości. Odebrał mi ufność, pozbawiając mnie jej. Zakrył do tego stopnia miłość, którą mam do Pana, że ta wielka miłość, jaką Go darzę, wydaje się splamiona. Ukazał mi obrazy świata takiego, jaki jest w rzeczywistości i przedstawiał, jak bardzo duchowość jest w nim zwodnicza i nierealna. Odebrał mi spokój ducha, stał się powodem moich niepokojów i zaćmił mi myśli. Pan mnie ostrzegał. Im bardziej objawienie się rozwija, tym większe stają się wysiłki szatana, by wszystko zatrzymać. Wiem, że to szatan, bo pozostawia moją duszę bez pociechy i w stanie rozpaczy.

Uwielbiony niech będzie Pan! Chwała Bogu!

Kwiecie, wierz we Mnie. Módl się, módl się, Vassulo, aby świat otwarł oczy, a uszami usłyszał. Sprawiedliwość zwycięży. Zdeprawowane stworzenie! Nawet grzechy Sodomy wydadzą się mniej złe w porównaniu z waszymi. Jej grzechy były wielkie, lecz wasze przeszyły wieczność! Garabandal nie zostanie pogrzebane. Łaski Garabandal ożyją!

– Jezu, o Jezu, jestem tak szczęśliwa, będąc na nowo w harmonii z Tobą!

Pójdź. Ja, Jezus, nigdy cię nie opuściłem. Przyjmij te doświadczenia, wszystko pochodzi ode Mnie. (...) Vassulo, szatan tropi cię bez wytchnienia, zatem nie zasypiaj. Zasypianie wystawia cię na pokusę. Kiedy jesteś nieświadoma, stajesz się łatwym łupem dla szatana. Bądź więc czujna, strzeż się. Kiedy jesteś świadoma, odczuwasz Moją Obecność. Pamiętaj o Mojej Obecności.

W tych dniach, gdy doświadczałam ataków szatana, Jezus potrząsał mną, aby mnie obudzić.

10.05.88

Wesprzyj się całkowicie na Mnie. Ja jestem Pokojem. Pójdź, nie ulegaj pokusie, ucz się ode Mnie, pamiętaj o Moich Drogach. Módl się, módl się, módl się.

Smutno mi za każdym razem, kiedy słyszę osoby odrzucające Najświętszą Dziewicę jako Matkę Boga. Odczułam straszny smutek i płakałam ze względu na Nią. Chciałam Ją pocieszyć. Nagle szatan zaatakował mnie i rozwścieczony powiedział: «Vassulo, zachowaj swe łzy, nienawidzę tych wszystkich męczenników, k...» Zawołałam: «Odejdź, odejdź, szatanie! Odejdź! Z dala ode mnie, szatanie!»

– Panie Jezu?

Jestem. Będę ci pokazywał od czasu do czasu, jak bardzo demon pogardza tobą i Moimi Świętymi Drogami, tymi drogami, których cię nauczam. Gdy wylewasz łzy miłości dla Mojej Matki, doprowadza to demona do wściekłości. Błogosławieni, którzy żyją w Moim Domu i zdolni są uznać waszą Najświętszą Matkę za «Matkę Boga» i «Królową Niebios».

3.06.88

Kwiecie, w tych dniach nauczę cię odróżniania prawdziwych objawień i prawdziwych wizji od fałszywych objawień, fałszywych nauk i wizji. Wszystko, co jest fałszywe, pochodzi od szatana. Sieje on ziarno zamieszania dla splamienia Prawdy jak w Pescarze. On sieje chwast między dobrym ziarnem po to, by was wszystkich doprowadzić do zamętu. Rozwścieczony z powodu objawień w Medziugorju, usiłuje wszystkich was oszukać i przekonać, że te Boskie Dzieła nie pochodzą ode Mnie. Córko, kiedy czytasz o objawieniu, które wyraża otwarcie brak jedności z Moim Kościołem, odrzuca Piotra, wypiera się waszej Najświętszej Matki, wiedz, że nie pochodzi ono ode Mnie, Pana, twojego Boga. To pochodzi od Mojego przeciwnika, który pojawia się, przybierając Mój Obraz, dla spełnienia swego zamiaru podzielenia was jak tylko to możliwe. Wiedz, że Ja, Pan, nie chcę, by Moje baranki były rozproszone. Chcę, abyście byli zjednoczeni pod przewodnictwem Piotra wszyscy w jednej owczarni. Pragnę, abyście się wszyscy zgromadzili.

Powtarzam jeszcze raz, że Ja, Jezus Chrystus, Pan, wasz Zbawiciel, wybrałem Piotra, tego Piotra, którym jest aktualnie Jan Paweł II, aby was karmił i czuwał nad Moimi barankami i owieczkami aż do Mego Powrotu. Posłuchajcie, co Duch mówi do kościołów.

Szatan wie, że jego dni są policzone. Z tego powodu czerwony smok próbuje pociągnąć za sobą jak najwięcej dusz. Do wielu z tych umysłów, które powinny były być wypełnione duchowością i świętością, wprowadził wszelkie rodzaje rozproszeń oddalające je od Prawdy i wszystkiego, co święte. Popatrz wokół siebie, Moja umiłowana, a zrozumiesz. Jak za czasów Sodomy i Gomory, wszystkie te rozrywki zostały wprowadzone między was, dzieci, aby zająć waszego ducha i nie pozostawić już miejsca na to, co jest święte; nie pozostawić już miejsca dla Mnie, waszego Stworzyciela i Boga.

Tak, Moja Vassulo, czuję się odrzucony. Czuję się zapomniany i nie kochany. Czy widzisz, jak oni postępują ze Mną, z Tym, który umarł na Krzyżu z Miłości do was, który jest Duchem Miłości? Czy na to zasługuję?

– Mój Boże, czuję się rozdarta, Panie. Dlaczego tak jest? Panie, o Panie... Uczyń cud, proszę! Nie powinnam prosić o cuda, jednak kocham Cię i nie chcę Cię widzieć tak zranionego, Panie.

Vassulo, módl się, módl się, módl się o to nawrócenie. Szatan wzmaga oddziaływanie na Moje stworzenie, by was pociągnąć za sobą do Otchłani. O stworzenie! Jakże jesteś słabe! Jakże jesteście straszliwie słabi! Każde objawienie które wypiera się Eucharystii Świętej, nazywając ją «rytuałem», albo zaprzecza Niepokalanemu Sercu waszej Najświętszej Matki nie pochodzi ode Mnie. Ja, Pan, kocham was nieskończenie i pragnę jeszcze raz ostrzec was przed fałszywymi prorokami.

– Dziękuję Ci, Panie.

4.06.88

Powiedz Mi, Vassulo, czy można Ewangelię przyjmować częściowo lub we fragmentach wyrywanych z kontekstu?

– Nie, Panie, to niemożliwe.

Weź to za wzór także w odniesieniu do Mojego Ciała. Moje Ciało też nie może być rozdzielane. A jednak oni Je rozdzielili... Bunt przedostał się do samego serca Mojego Kościoła. Bunt wewnętrzny, wlany przez szatana, wdarł się najpierw do dusz niektórych Moich kapłanów, biskupów oraz kardynałów, zaślepił ich i okryci jego skrzydłami wpadli w jego zasadzki. Ten bunt jest teraz między nimi, rozdziera Moje Najświętsze Serce. Te dusze kapłańskie, które wchłonęły Nasienie Buntu szatana, otoczyły opieką to nasienie przesycone złymi zamiarami i intrygą, zorganizowały Opozycję, aby przeciwstawić się wybranemu przeze Mnie Piotrowi-Moich-Baranków, następcy Piotra. To nasienie Buntu, które teraz dojrzało, dało im siłę do otwartego wyrażenia buntu, do nowego podzielenia się i do ciskania zatrutymi strzałami w Mój Kościół... Zdradzili Mnie... Zdradzili to Serce-Pełne-Miłości, całkiem jak Judasz w Getsemani... Wloką Mnie na ubiczowanie... Biczują Mnie. O, Vassulo, jak bardzo cierpię...

Nie przestają, biczują Mnie strasznie, upojeni Próżnością i Nieposłuszeństwem. Są posłuszni i wierni jedynie Memu wrogowi! Doprowadzają do ruiny Moją Fundację, rozpraszają Moje baranki, krępują poczynania Piotra, odsuwają go, usiłują zmusić do milczenia...

Kain nigdy nie rozumiał Mojego Abla. O Ablu! Nigdy cię nie opuszczę, twój Bóg jest blisko ciebie. Twój Bóg nadchodzi z legionem aniołów, aby cię obronić i zdeptać Mojego wroga, który jest twoim wrogiem. Przygotowuję Moich aniołów i Kain cię nie uderzy, będzie musiał podnieść rękę na Mnie, swego Boga. Ja, Pan, zaskoczę go. Mój Kościół zostanie zjednoczony przez Moje Najświętsze Serce i Niepokalane Serce waszej Najświętszej Matki. Jak Nasze Serca są zjednoczone, tak i Mój Kościół zostanie zjednoczony. Mój Kościół będzie Jeden.

14.07.88

Wystrzegajcie się szatana, który zawsze podsuwa różnego rodzaju wytłumaczenia, abyście uwierzyli, że one są rozsądne i ważne. On tak je upiększa, by wyglądały na najbardziej rozsądne i przeszkodziły wam przyjść do Mnie. Kocham was wszystkich.

Daj im do zrozumienia, że nie kocham ciebie bardziej niż ich. Niektórzy spośród nich powinni zrozumieć to w pełni. Jeśli przeczytają Moje Orędzie Pokoju i Miłości, zrozumieją. Ja, Pan, kocham was wszystkich w ten sam sposób. Powtarzam to tym, którzy jeszcze nie zrozumieli. Przyjdźcie więc do Mnie, odwiedzajcie Mnie. Przyjdźcie i pijcie Mnie, a będziecie jeszcze bardziej spragnieni. Przyjdźcie i spożywajcie Mnie, a będziecie Mnie jeszcze bardziej łaknąć. Otwórzcie wasze serca i przyjmijcie Mnie, nie zostawiajcie Mnie za drzwiami! Przyjmijcie Mnie w waszych sercach. Znam wasze potrzeby, znam wasze słabości. Wasze dusze potrzebują Mnie i nie wejdziecie do Raju inaczej jak tylko przeze Mnie. Dlaczego pozwalacie, aby wasza dusza wpadła w sidła Mojego nieprzyjaciela? Powróćcie do Mnie, zwróćcie się do Mnie. Uczcie się, czytając Moje Święte Słowo. Wasz czas poświęcony na czytanie Mnie nie będzie stracony. Z pewnością możecie poświęcić swemu Zbawicielowi jedną godzinę dziennie. Miłujcie się wzajemnie. Starajcie się o pokój ze wszystkimi. Przebaczajcie, jak Ja przebaczam wasze grzechy. Naprawiajcie zło miłością, bądźcie dobrzy! Bądźcie doskonali! Przyjdźcie, Miłość was kocha i Miłość was nigdy nie opuści. Miłość pomoże wam i poprowadzi was aż do końca.

Rzym, 9.08.88

Walka jeszcze się nie skończyła. Gdybyś tylko wiedział, jak wiele dusz wpada każdego dnia do piekła! Ich liczba jest zatrważająca...

Zapytałam, kto to jest.

Od kardynałów do... dzieci. Wasza epoka zwyrodniała, stała się naprawdę imperium Naszego przeciwnika. Rozciągnął on w całej pełni swe panowanie na ziemi. Ach, Vassulo... Bóg liczy już dni, kiedy wyleje na was jakby rosę, która na nowo was ożywi w Nowym i Urodzajnym Ogrodzie. To będzie znane jako Nowa Pięćdziesiątnica. Przyjdźcie i uklęknijcie wszyscy, i proście Pana o to Chwalebne Wydarzenie. Módlcie się o to Przyjście. Módlcie się, by powróciła Miłość. Vassulo, Ja jestem Panią Różańca.

18.08.88

W klasztorze. Prosiłam Pana o pomoc wielu, żyjącym w niepokoju osobom, które spotkałam. Czują się prześladowane przez demona.

– Panie?

Jestem. Córko, wszystkie dusze mogą zostać uwolnione, o ile otworzą się i bardzo tego chcą. Dałem każdej duszy wolność i jej wola należy wyłącznie do niej. Dlatego też, jeśli jakaś dusza jest jak kamień i nie otwiera się na Mnie, jakże mogę wejść do jej serca? Ja jestem Panem i Bogiem, lecz dałem wszystkim wolność i wolną wolę. Jeśli uwierzycie i ofiarujecie Mi waszą wolę, zdając się na Mnie, wejdę do waszego serca i uzdrowię was. Nie wejdę siłą. Stoję u ich drzwi i czekam, aż Mi otworzą i przyjmą Mnie.

20.08.88

– Jezus?

Jestem. Umiłowana, w tych dniach szatan zwodzi wiele osób, atakując objawienia i wizje pochodzące ode Mnie. Gdybym nie przyszedł cię wyzwolić, znajdowałabyś się jeszcze w jego szponach. Wierz, wierz w Moje Miłosierdzie, wierz w Moje Dzieła. Porównaj siebie teraz z tym, czym byłaś wcześniej, z tym, czym pozostałabyś, gdybym nie przyszedł cię ocalić. Jestem Światłością i ocaliłem cię od ciemności. Vassulo, szatan jest zrozpaczony i próbuje was poróżnić, podburzając jednych przeciw drugim. Zrozum, jak on działa: usiłuje was wszystkich poróżnić. On wie, że Moje Dzieła ratują wiele dusz i dlatego chce pokrzyżować Moje Plany i zwalcza Je. Zawsze będę blisko ciebie. Przeczytaj drugi rozdział Dziejów Apostolskich. Mój Duch udzielany jest z Wysokości wielu osobom, lecz jak zawsze niektórzy, niezdolni do wyjaśnienia Jego Tajemnic, wyśmieją się z tego.

Powiedziałem wiele razy, że wyleję Ducha Mego na wszelkie ciało. Wtedy wasi synowie i córki prorokować będą, młodzi będą mieli wizje, a starcy śnić będą. Nawet na najmniejszych spośród was wyleję Mojego Ducha. Sprawię, że wysoko na niebie pojawią się cuda i znaki tu na ziemi. Stworzenie! Czy rzeczywiście zrozumieliście to proroctwo?

Proszę z powagą Moich nauczycieli, którzy nie wierzą w Dzieła Mądrości: niech szukają ukrytego znaczenia przysłów i mądrości wszystkich Przodków; niech proszą o napełnienie Duchem Rozumu, który doprowadzi ich do zrozumienia Wielkości Mego Imienia.

Strzeż się zasadzek szatana. Ostrzegłem cię przed jego złośliwością. Ja, Pan, kocham cię, dziecko i nie pozwolę, byś się zagubiła.

– Panie, ale istnieją też fałszywe wizje i objawienia!

Tak, istnieją, jednak Ja natychmiast odkrywam je i ujawniam, że są fałszywe. Który ojciec patrzyłby na swe dziecko wchodzące, rok po roku, na złą drogę, a nie ostrzegłby go? Albo który ojciec trwałby w milczeniu, widząc swe dziecko oszukiwane? Czyż nie ostrzegłby go, ukazując mu prawdę? Czyż Ja, który jestem Miłością i Miłosierdziem, pozostanę milczący? Czyż pozostawię was wystawionych na te niebezpieczeństwa? Czyż nie przybiegnę pokazać wam prawdy?... Spróbuj Mnie zrozumieć...

14.10.88

Ja, Pan, kocham cię. Zrozum, jak bardzo demon cię nienawidzi za to Dzieło, które dzielisz ze Mną. Uwielbiasz Mnie miłością i uwielbiasz Mnie przyciągając do Mnie dusze. Ty, którą szatan nazwał raz «robakiem», uwielbiasz Mnie, a to go obraża, bo im mniejsza jesteś i mniej znacząca, tym bardziej on czuje się urażony. Przypomnij sobie, jak on jest napuszony i próżny!

19.10.88

Ukażę im, jak szatan zwiódł ich wszystkich i jak bardzo jest on przewrotny. Stale, bez przerwy będę im mówił, że szatan istnieje. On jest Zły, jest tym, który zwodził was od Początku, a na końcu zostanie zwyciężony i zmiażdżony. Módlcie się, Moi umiłowani, będę was słuchał. Módlcie się i mówcie do Mnie. Ja jestem obecny. Jestem waszym Świętym Towarzyszem, jestem zawsze wśród was. Wierzcie w tę Tajemnicę Mojej Obecności. Moja Miłość do was jest wieczna. Dopiero w Niebie zrozumiecie Jej głębię i pełnię.

16.11.88

Od wczoraj szatan strasznie mnie atakuje. Jezus mnie o tym uprzedził. Szatan zna moje słabe punkty i atakuje je. Moja największa słabość to brak pewności co do tego objawienia, głównie z powodu tego, kim jestem. Nie jestem ani aniołem, ani świętą, popełniam wiele błędów i nie znam się zupełnie na tym. Myślę również czasami o tym, że Jezus nie dodaje nadprzyrodzonych i nadzwyczajnych znaków, jak u innych mistyków. Wtedy szatan atakuje mnie, uderza do woli w te słabe punkty i niepokoi mnie.

Vassulo, to Ja, Pan. Za każdym razem, kiedy wątpisz, pogrążam się w głębokim smutku. Moje Serce cierpi. Czy chcesz kontynuować Moje Dzieło?

Vassula : – Powiedz: ‘Chwała Bogu!’ i ‘Błogosławiony niech będzie nasz Pan!’

Chwała Bogu! Błogosławiony niech będzie nasz Pan! Vassulo... Vassulo, Moje dziecko, nie pozwól się zwodzić szatanowi. On walczy z tobą podsuwając ci myśli. Zwalcza Mój Plan. Za każdym razem, kiedy robisz krok naprzód, on tupie z wściekłości. Jestem u twego boku, maleńka, by cię ostrzegać. Vassulo, tym razem, przy tym objawieniu Moje znaki są ograniczone. Otacza Mnie większa chwała, kiedy przekazuję je w taki sposób. Wytłumaczyłem ci, dlaczego. Chcę, aby na pierwszym miejscu stała Wiara, bez zbyt wielu nadzwyczajnych znaków towarzyszących temu objawieniu. Pragnę, aby była ona prosta. Powiedziałem ci, że jedynym znakiem, jakiego udzielę, jesteś ty sama i twoje owoce, którymi są głównie nawrócenia. Wiem, jak bardzo w waszych czasach brakuje wiary. To jest przyczyna, dla której będziesz prześladowana, lecz czy Ja również nie byłem prześladowany? Nie uwierzyli Mi, pomimo Moich Owoców.

5.04.89

Uchwyćcie się Mnie, a Ja pomogę wam w tych trudnych czasach, kiedy Szaleństwo zostało uwolnione; w czasach, kiedy wielu wpada w zamęt, nie rozróżniając już ręki lewej od prawej. Dziś bardziej niż kiedykolwiek szatan i demony krążą po każdym zakątku ziemi. Pragną was zwieść, zastawiają zasadzki, aby was doprowadzić do upadku. To jest powód, dla którego proszę was, abyście modlili się bez przerwy. Nie pozwalajcie, aby Mój przeciwnik zastawał was śpiących. Bądźcie czujni w tych dniach, nie pozwalajcie też, by znajdował w was pustą przestrzeń. Napełniajcie się Moim Słowem, Moją Miłością, Moim Pokojem, Moimi Cnotami. Przychodźcie często w czystości przyjmować Mnie w małej hostii, by nie ulec pokusie. Módlcie się bez przerwy. Znam wasze potrzeby lepiej, niż wy sami je poznajecie i nawet zanim Mnie prosicie. Znam wasze serca. Przy każdej możliwej okazji powracajcie do Mnie i módlcie się, módlcie się, aby wynagrodzić i zadośćuczynić za brak modlitwy na ziemi.

Niech wasze modlitwy staną się waszą zbroją chroniącą was od wszelkiego zła, które krąży wokół was. Rozbrajajcie szatana Miłością, niech miłość będzie waszą bronią, niech pokój zostanie napisany na waszych czołach, aby każdy mógł go zobaczyć.

Powinniście uczynić z każdej części ciała broń walczącą u Mego boku, a wtedy grzech nie ogarnie więcej waszego życia. Niech Lampą będzie wam Moje Słowo.

To Ja, Święty Michał. Dzieci Boże, nie słuchajcie szatana ani nie rozmawiajcie z nim. Kłamać to rozmawiać z szatanem; gromadzić w sobie gniew to pozwalać diabłu zapuszczać korzenie. Nie pozwalajcie waszemu językowi być przyczyną waszych upadków. Proście Mnie, a Ja będę się wstawiał za wami. Miejcie ufność w Bogu i w Jego Nieskończonym Miłosierdziu. Błogosławię was wszystkich.

13.05.89

Błogosławieni ubodzy w duchu, do nich bowiem należy Królestwo Niebieskie. Bądźcie błogosławieni. Strzeżcie się demona, który nasila swe wysiłki, aby was zniechęcić. Pomagam ci, byś nie wpadła w jego zasadzki. Wyrównuję twoją drogę. Czy nie zauważyłaś tego?

– Tak, mój Panie, zauważyłam i błogosławię Cię.

30.09.89

Chcę, aby Moje dzieci wiedziały, że kiedy umartwiacie wasze zmysły i ciała, wszystko to służy Moim Niebieskim Dziełom. Posługuję się waszymi ofiarami dla wyzwolenia dusz z Czyśćca. Ogrzewam serca na ziemi, aby je nawrócić. Oczyszczam wasze dusze, a wszystko, co Mi ofiarowujecie, służy do wynagradzania. To łagodzi Moją Sprawiedliwość, powstrzymując Ją od zapalenia się i uderzenia was. To Mnie łagodzi... To łagodzi Mnie... Moje Miłosierdzie jest Wielkie.

Odczułam demona rozwścieczonego i atakującego mnie.

Nie obawiaj się. Ja, Pan, jestem z tobą. Nie pozostawiam cię samej ani na sekundę. To normalne, że demon wścieka się. Gdybyś wiedziała, do jakiego stopnia on nienawidzi tych, których Ja kocham w szczególny sposób. Zrozum zatem, Moje dziecko, dlaczego on cię atakuje. Ja jednak chronię cię pod Moim Płaszczem. Nigdy nie pozwolę mu cię dotknąć i dlatego wnika on z jeszcze większą niż kiedykolwiek nienawiścią w słuchające go dusze, umieszcza te ofiary na twojej drodze, aby cię osaczyć, prześladować i zmusić do całkowitego milczenia. Szatan, posługując się tymi ludźmi jako swą bronią, jest zdecydowany zmusić cię do milczenia, jesteś bowiem jak trąba brzmiąca na dachach wszystkich domów, ogłaszająca Prawdę, która została ci dana całą Moją Władzą. Moje dziecko, nadal wołaj, krzycz z całych swoich sił. Bądź Moim Echem, bowiem twój głos jest Moim Głosem. Przekazujesz słowa Moich Ust, zatem wołaj nadal, wykrzykuj Narodom Prawdę! Nie masz się czego obawiać. Wszyscy Moi prześladowcy zostaną rozproszeni, bo w rzeczywistości oni nie są twoimi prześladowcami, lecz Moimi.

Kłamstwo prześladuje Prawdę, Ciemności Światłość, ale na koniec Ja, Pan, zwyciężę.

7.12.89

Pójdź, będę cię prowadził we wszystkich przedsięwzięciach. Bądź zdecydowana!

Jezus powiedział: “Bądź zdecydowana”, bo w momencie otrzymywania tego dyktanda szatan próbował znowu zasugerować mi, że to mogłoby pochodzić z mojej podświadomości! Szatan jest prawdziwą plagą. Co do innych demonów nie poświęcam im zbyt wiele uwagi. One też przeszkadzają, ale jak muchy brzęczące wokół mnie; jednak obawiają się mnie, choć życzyłyby sobie, aby było inaczej. jednak wrogie i powinniśmy się przed nimi strzec. Demony wykorzystują sytuację, gdy tylko spostrzegą duszę drzemiącą, osłabioną lub wahającą się. Modlitwy “zabijają” je i trzymają na dystans. Wiara w Miłość i Miłosierdzie Pana niszczy te demony, które brzęczą nam w uszach, aby nam “podpowiedzieć” – pod pozorami Prawdy – zło sprzeciwiające się Miłości. To dlatego Pan pragnie, abyśmy byli uważni, trwali w nieustannej modlitwie. Nieustanna modlitwa utrzymuje demony i też szatana w odległości. Modlitwy tworzą jakby zaporę bezpieczeństwa wokół nas, przeszkadzając szatanowi i innym demonom zbliżyć się do nas. Tak, to nieustanna walka.

19.01.90

– Pokój niech będzie z tobą! Rozmyślaj nad tajemnicą Mojej Obecności. O, Vassulo, tyle jest pokus na świecie, że dusze nie mogą pozwolić sobie na to, aby choć na sekundę zasnąć. Powinny stale modlić się czuwając. Te pokusy rodzą się niby z niczego. Zasadzki budowane przez szatana są tak subtelnie ukryte, że dusze wpadają w nie w jednej chwili, zupełnie nieświadome, że w nie wpadły! Gdyby tylko dusze słuchały Mnie i modliły się częściej – dostrzegając wciąż Moją Obecność, rozmawiając ze Mną jak ze swoim Towarzyszem albo prosząc Mnie jak Ojca – byłyby bardziej świadome tych zasadzek. Nieustanne modlitwy utrzymują szatana w oddaleniu, a zbliżają dusze do Mnie.

Pójdź, uwielbiaj Mnie od czasu do czasu, córko, to Mnie wychwala i jest Mi przyjemne. Wypowiedz te słowa:

Chwała Bogu Najwyższemu,

niech błogosławione będzie Jego Imię.

Tylko te słowa, a już jestem uwielbiony.

22.04.90

Orędzie naszej Najświętszej Matki:

Pokój niech będzie z wami, dzieci. Jestem waszą Najświętszą Matką Miłości, Matką Słowa, które stało się ciałem. Przychodzę do was w tych dniach ciemności, aby was wychowywać na drodze do przebóstwienia. Bądźcie trzeźwi i czuwajcie, bo szatan, przeciwnik wasz, jak lew ryczący krąży szukając każdej okazji, aby doprowadzić was do upadku. Przeciwstawiajcie się mu i walczcie z nim po Mojej stronie. Walczcie z nim modlitwami. Wasze modlitwy stanowią najmocniejszą broń przeciw niemu. Posłuszeństwo i pokora doprowadzają demona do ucieczki. Bóg ofiarowuje wam dar Swej Miłości. Odpowiedzcie na Jego Miłosierne Wołania. Bóg mówi. On i Ja wzywamy was na całym świecie do nawrócenia, ponieważ czas nagli.

Moje małe dzieci, pozostańcie małe i proste. Bądźcie solą ziemi pozostając małymi. Wy jesteście światłością świata. Wy jesteście duszami, w których Nasze Serca mają upodobanie... Królestwo Niebieskie należy do dzieci i do najmniejszych...

Dziś ukazuję się różnym narodom dla zwrócenia waszych serc ku Boskiemu Światłu. Chcę odnowić wasze dusze. Chciałabym przypomnieć wam wszystkim, że należycie do Ojca, że Ojciec jest Święty i że wy również powinniście żyć w świętości.

Nie zniechęcajcie się, bowiem Ja jestem tu z wami, aby was uczyć krok po kroku i zapewniać was o Naszych błogosławieństwach. Błogosławimy każdy wasz krok. Chciałabym uczynić z was jeśli Mi na to pozwolicie odblask Wiecznej Światłości, abyście byli przy spotkaniu z Bogiem jak nieskalane odbicie aktywnej mocy Bożej i obraz Jego Świętości oraz Dobroci.

30.10.90

Przypomnę ci, jak demon cię nienawidzi. Dziś poczułaś na sobie jego pazury. Tak, gdybym mu pozwolił, rozszarpałby cię na kawałki, ale ty jesteś pod Moją Boską Opieką. W każdej minucie celuje w ciebie i we wszystkie inne Moje wybrane dusze. Mówię ci: to z powodu twojej nicości i z powodu twojej nędzy, Moje wątłe stworzenie, niszczysz sprytne plany szatana. Oczko za oczkiem niszczysz jego hafty. Potraktował cię jak robaka, gdy dowiedział się, że jesteś Moją wybraną. Tak, bądź jak robak, gryź i niszcz jego plany. Widzisz? Dla Moich Dzieł mogę posłużyć się nawet robakami... Tak, przegryzaj jego sprytne plany. Dałem ci odczuć jego nienawiść. On cię nienawidzi, bo Sam Ojciec kocha cię, dlatego że ty Mnie kochasz. To doprowadza go do wściekłości ponad wszelkie wyobrażenie. Szczęśliwy człowiek, który nie traci wiary we Mnie. Rozraduj Moją Duszę i napełnij Mnie radością pozostając niczym.

13.04.91

Miłość cię kocha. Kochaj Mnie. Bez doświadczeń nie wzrośniesz. Moje uczucie do ciebie jest widoczne, właśnie dlatego szatan nienawidzi cię w najwyższym stopniu. Nawet gdy czujesz, że nieustannie zagraża ci Mój nieprzyjaciel, Ja jestem przy tobie, aby cię podtrzymać. Uświadom sobie, że stworzyłem ciebie, abyś ty była dla niego zagrożeniem. Ktokolwiek odbiera mu dusze, jest dla niego zagrożeniem. To jedna z przyczyn, dla których nie traci on najmniejszej okazji, aby cię atakować. Bardzo często używa różnych osób w tym celu. Może wywołać akt oskarżenia, całkowicie bezpodstawny, aby zrujnować zupełnie tego, kogo chce uderzyć. Ale to nie wszystko. Jedna z jego najbardziej podłych intryg polega na podsuwaniu uśpionej duszy różnych myśli prowadzących ją do niepokoju i największego zamętu. Wyrywa on tej duszy cały pokój. Dlatego też winniście czuwać: nie pozwólcie mu zastawać was śpiących.

2.08.91

Pójdźcie, Moje małe dzieci. Posłuchajcie: kogo z was zachwyca Życie Wieczne? Uwielbiajcie Mnie w blasku Mojej Świętości.

Bądźcie wytrwali w modlitwach.

Szatan zostanie związany Różańcem.

Szatan ucieka za każdym razem, kiedy z miłością wzywacie Boga. Dlatego dziś, jutro i zawsze będę wam powtarzać: módlcie się, módlcie się, módlcie się. Moja miłość do was jest wielka. Nie pozwalajcie szatanowi kusić was, abyście przestali na Mnie patrzeć. Bądźcie czujni. Ja, wasza Najświętsza Matka, błogosławię was wszystkich.

10.08.91

Ja Jestem prosi was o codzienne powierzanie Mu siebie. Szukajcie Mnie, a znajdziecie Mnie. Ja i wasza Najświętsza Matka mówimy wam: módlcie się, módlcie się, módlcie się, ciągle się módlcie. Szatan przychodzi, gdy śpicie. Nie dawajcie przystępu szatanowi. Módlcie się, modlitwa bowiem jest waszą bronią przeciwko szatanowi. Miłość was kocha.

5.11.91

Przed samym udaniem się na spotkanie do kościoła św. Augustyna, szatan atakował mnie z nadzieją zepsucia spotkania. Dwa razy modliłam się do św. Michała Archanioła i odmówiłam dwie dziesiątki różańca do Róży Duchownej, wtedy szatan wypuścił mnie z uścisku. Nasza Najświętsza Matka dała mi wtedy takie posłanie:

Jestem z tobą, Moje dziecko. Nie bój się. Nie spuszczę cię nawet na chwilę z Moich oczu. Działaj w pokoju, Vassulo. Kocham cię. Módl się teraz. Idź w pokoju i pamiętaj, że jestem z tobą.

24.11.91

Zrozum, że im więcej otrzymuję modlitw, tym mniej zło się rozprzestrzenia.

Niewinna krew Moich synów i córek jest rozlewana dla szatana. Ta niewinna krew jest jak ofiara dla szatana. Jego plan polega na tym, by ogołocić świat ze stworzeń, was wszystkich wyniszczyć i wrzucić w płomienie. Pragnie on uczynić z was wszystkich wielką ofiarę.

Wołam, płaczę, wylewam Krwawe Łzy, ale niewielu zwraca na to uwagę.

Wasze modlitwy mogą zmienić świat. Wasze modlitwy mogą wyprosić Łaski Boże dla nawrócenia grzeszników. Im więcej będzie nawróceń, tym więcej pojawi się modlitw o nowe nawrócenia, wypowiedzianych i wysłuchanych. Rozumiesz? Modlitwy są potężne.

14.02.92

Broń Prawdy.

Połóż głowę na Moim Sercu. Gdy usłyszysz odgłos Jego Uderzeń, powróci twoja odwaga. Nie ulegaj podszeptom twoich słabości, polegaj na Mnie, zaufaj Mi... Odwagi, córko, Ja jestem u twego boku i dopóki jestem przy tobie, dopóty się nie zachwiejesz... Córko, nigdy cię nie opuszczę...

Posłuchaj, usłysz Mnie, Vassulo, dzielę Mój Krzyż z tobą. Popatrz, Moja Vassulo, Moja Miłość jest przed tobą, a Moja Wierność otacza cię. Za każdym razem gdy widzę z daleka wściekłość legionu demonów zwracających się ku tobie, aby cię uderzyć, rzucić się na ciebie, rozszarpać cię na kawałki staję pomiędzy nimi a tobą, powodując ich drżenie. A więc pociesz twoje serce w Moim Sercu i nie bój się. Odwagi! Żaden demon chcący w dzikiej wściekłości rzucić się na ciebie, aby cię spalić nie będzie mógł cię uderzyć bardziej, niż Ja mu na to pozwolę. Jestem obok ciebie i dam ci znak, gdy będziesz miała otworzyć usta, aby mówić w Moim Imieniu. Pójdź, Światłość jest twoim Towarzyszem.

17.04.92

Wiem, jak bardzo jesteś krucha i jak bardzo szatan chciałby cię zgładzić z powierzchni ziemi, ale Ja jestem u twego boku. Nie uskarżaj się więc, lecz dobrowolnie przyjmij z miłością i wielką pokorą wszystkie doświadczenia. Tymi cnotami rozbroisz demona i ucieknie. Nigdy nie dawaj przystępu demonowi.

Stałaś się powodem przerażenia szatana, to dlatego obecnie widzisz i odczuwasz jego wściekłość. Im bardziej twój owoc wzrastał, tym bardziej on rozpalał ogień, gromadząc kłamstwa i oszustwa, aby cię obwinić. Walczy przeciw aniołowi, którego ci dałem. Gromadzi podstępy przeciw tobie.

7.07.92

Nie bójcie się i nie mówcie: “Cóż powinienem robić, Panie?” Powiadam wam: módlcie się bezustannie, aby uświęcić wasze dusze i dusze innych. Módlcie się sercem, aby doprowadzić demona do ucieczki. Bądźcie ze Mną zjednoczeni, a nic ani nikt nie stanie pomiędzy wami a Mną. Nadszedł czas, kiedy nie powinniście się więcej wahać. Rozszerzajcie winnice wszędzie, gdzie możecie. Nie bójcie się wichury, która od czasu do czasu nadchodzi.

Moje Najświętsze Serce jest waszym Schronieniem. Przyjdźcie więc, wy i wasze rodziny, ofiarować siebie Mnie i Niepokalanemu Sercu waszej Matki.

8.10.92

Wiedz, że modlitwa, miłość i pokora są najsilniejszą bronią przeciw szatanowi. Każdy z was uczestniczy w procesie odnowy Kościoła, ale szatan w swej wściekłości skieruje was, każdego z was, wzajemnie przeciw sobie, jeśli zastanie was śpiących. Nasz Plan polega na zakorzenieniu was wszystkich razem w miłości i na odbudowaniu Kościoła na Miłości. Zobaczyłaś właśnie blady odblask sposobu działania szatana.

Błogosławię ciebie oraz tych wszystkich, którzy trudzą się dla tego dzieła. Módl się, Moja Vassulo, i choćby walka rozgorzała z całą siłą, nie lękaj się: jestem blisko ciebie.

13.12.92

Wielu z was nadal jeszcze pieści Ohydę Spustoszenia w najgłębszej sferze swojej duszy. Czyż nie widzicie, że żmija zwodzi was nieustannie w ten sam sposób, w jaki zwiodła Adama i Ewę? Niestrudzenie i zręcznie szatan podsuwa wam myśl, abyście przecięli wszystkie więzy niebieskie, które łączą was ze Mną, waszym Ojcem w Niebie. Uśpił pamięć waszych dusz, aby was doprowadzić do uwierzenia, że nie macie ojca, i stworzył w ten sposób przepaść między wami i Mną, waszym Bogiem. Szatan pragnie was odłączyć ode Mnie i przeciąć pępowinę, która łączy was ze Mną i przez którą wpływają w was Strumienie Życia.

Pokolenie, jeszcześ się na Mnie nie zdecydowało. Kiedy zatem podejmiesz decyzję powrotu do Mnie? Czy chcesz przejść u progu tej epoki przez gorejący ogień, przez siarkę i pożerające płomienie? Jakże twoja dusza mogła zamienić Moją Chwałę na bezwartościową imitację, którą Zły ofiarowuje wam codziennie? Proście Mnie o wasz chleb powszedni, a Ja wam go udzielę! Dlaczego wszyscy tak jesteście spragnieni słuchania Żmii? Wy i Ja wiemy, że szatan jest ojcem kłamstwa, dlaczego więc zawsze go słuchacie? Ja, wasz Stworzyciel, jestem waszym Ojcem i wzywam was do Siebie. Wierzcie Moim bolesnym wołaniom. Czy wasze dusze będą nadal obdarzać przyjaźnią Buntownika, czy też raczycie zejść z waszych tronów i okazać skruchę? Do was należy decyzja. Nie pozostaje już wiele czasu.

Przypominam wam, abyście uważali na fałszywych nauczycieli i fałszywych proroków tych, którzy doprowadzają do spustoszenia w waszych duszach, głosząc Ewangelię na opak, mówiąc, że nie ma z wami Ducha Świętego przypominającego wam wasze podstawy i to, skąd pochodzicie. Oni już uczynili z waszych dusz pustkowie i wyżłobili rozległą przepaść między wami i Mną, waszym Ojcem. Nie pozwalajcie im powiększać tego spustoszenia w waszych duszach i wprowadzać was w błąd przez doprowadzenie do uwierzenia, iż pozostawiłem was sierotami. Ci fałszywi prorocy uczynili z Mego Syna, Jezusa, kłamcę, a z Ewangelii cymbał brzmiący, pusty, zupełnie pusty.

Nie dowierzajcie więc tym fałszywym nauczycielom, którzy mówią, że Mój Duch Święty nie może zstąpić, by dokonać w was cudów i nadzwyczajnych rzeczy. Strzeżcie się tych, którzy potępiają Mojego Świętego Ducha, Który w waszych czasach bardziej niż w jakimkolwiek innym czasie przypomina wam wasze podstawy. Strzeżcie się tych, którzy zachowują zewnętrzny pozór pobożności, lecz odrzucają wewnętrzną moc, moc wewnętrzną, którą jest Mój Święty Duch.

A jeśli ktoś z was jest oczerniany i odrzucany, bo świadczy o Prawdzie, niech się zwróci do waszej Najświętszej Matki. Ona pocieszy wasze dusze i doda wam odwagi. Jeśli świat zadaje wam wstrząsające rany, zwróćcie się do waszej Matki, a Ona z Uczuciem i Swą Matczyną Miłością opatrzy wasze rany. Jak wasza Najświętsza Matka troszczyła się o Mojego Umiłowanego Syna, tak samo zatroszczy się o was. W waszej nędzy i w waszym nieszczęściu biegnie do was i bierze was do Swego Serca, do tego samego Serca, które poczęło waszego Zbawiciela. Wasza Najświętsza Matka w Niebie nauczy was, jak poszerzyć Moje Królestwo na ziemi, ucząc was Mnie kochać.

27.05.93

Z bólem i żalem w Moim Sercu muszę wam powiedzieć o wszystkim, co widzę w Moim własnym Domu: dziś Tyran depcze już Moje Ciało i chce całkowicie usunąć Moją Stałą Ofiarę. Zdradza Mnie jeden z tych, którzy żyją pod Moim dachem. Głosi pokój, lecz szuka jedynie zła. Pali kadzidło, ale po to, aby wezwać szatana i zdobyć więcej mocy.

– O, Panie! Nie mogę w to uwierzyć, że to się właśnie dokonuje...

A jednak to się dzieje, lecz wy zdajecie się nie rozumieć... On i jego zwolennicy zdecydowani są zasiąść na Moim Tronie w szatach proroków, aby kierować światem i... Ach! Tylu Moich pasterzy zbłądziło z powodu ich fałszywych nauk i przez ich błędy! Zeszli z prawej drogi i błądzą, idąc za tradycją, która nie pochodzi ode Mnie. Porzucają święte zasady, które im dałem. Ostrzegłem was przed tymi fałszywymi nauczycielami i fałszywymi prorokami. Ostrzegłem was, że w ostatnich dniach Babilon zostanie wzniesiony w sercu Mojego Sanktuarium, zamieniając Moje Święte Miejsce w kryjówkę złodziei, siedlisko demonów! O, córko!... W schronienie, w którym mieszkają i królują wszelkie duchy nieczyste... Zajęci są kupczeniem w Moim własnym Domu. Handlarze wspierają się wzajemnie w Moim Domu, zastawiając pułapki na życie Mojego Ludu. Przeganiają Moich proroków, zabijają Moich rzeczników, cały czas ochraniając swych własnych fałszywych proroków, rozpowszechniających herezje i błędy! Zniesławiają Moich proroków przed światem; kłamią wobec świata, który uwielbia słuchanie oszczerstw i zniewag. Wyrywają Moje Tradycje, aby ustanowić wymysły i ludzkie doktryny. Wszystko to robią przed Moim Tronem... Handlarze ci zwodzą właśnie bardzo wielu podstępnymi argumentami. Umieszczają swoich na najlepszych miejscach, aby panować z berłem Kłamstwa.

Przeznaczyłem cię, abyś była Moim Echem, zatem idź, ogłaszaj to, co usłyszałaś. Powiedz im, że wszyscy żyjecie w czasie Wielkiego, przepowiedzianego Odstępstwa. Powiedz Moim pasterzom, niech otworzą oczy i uszy na Moje zaniepokojone wezwania, bo wkrótce zostaną zmuszeni do spożywania i picia trucizny.

Wezwijcie wasze wspólnoty i przygotujcie je do czuwania na modlitwie i poście. Szatan nadchodzi, aby każdego wystawić na próbę. Przychodzi zmusić was do ucieczki i podzielić. Zbliża się do Mojego Tronu, do Mojego Tabernakulum, aby sprzedać Moją Krew i usunąć Moją Nieustanną Ofiarę.

Ludu Mój... Dziedzictwo Moje... do ciebie wołam: kapłani i słudzy Mojego Ołtarza, wy, którzy podnosicie Mnie każdego dnia, nigdy Mnie nie opuszczajcie, nigdy Mnie nie sprzedajcie...

Już słychać jęki aniołów, a niebiosa drżą przed tym, co nadchodzi. Nawet demony są przerażone i bledną... Nieprzyjaciel, który wynosi się ponad wszystko, co odbiera cześć, sam posadzi się na tronie w Moim Sanktuarium. Przychodzi mając w rękach pętlę. Idzie w kierunku tego, który przeze Mnie został wyznaczony (Mt 16,18-19) i który powstrzymuje bunt mający właśnie wybuchnąć.(2 Tes 2,7) On jest skromny i odważny, a jego życie właśnie przemija w ofierze... Błogosławię go za to, że ściśle zachował niezmienne Przesłanie Tradycji, (2 Tes 2,15) szatan jednak chce go doprowadzić do milczenia, aby móc przez usta tych, którzy sprzedają Moją Krew, rozszerzyć swe błędy i doprowadzić was wszystkich do zniszczenia. Oto godzina szatana planującego nikczemnie zniszczyć Moje stworzenia.

Wołaj, córko, ponieważ ten dzień jest bliski, a on przygotowuje się, aby spustoszyć naród po narodzie.

Moje Serce jest złamane...

Miłość nie bała się śmierci. Zatem wy też, Moi przyjaciele i Moi pasterze, nie bójcie się, idźcie za Mną. Wasza rola polega na obronie aż do śmierci Mojego Słowa i Mojego Kościoła. Nie mówcie: «Pozwól Mi najpierw iść pożegnać się z moimi». Powiadam wam: «Kiedy już ręka trzyma laskę pasterską, żaden z tych, którzy patrzą za siebie, nie jest Mnie godzien ani nie nadaje się do Mojego Królestwa.» Podążajcie za Mną aż na Kalwarię po skąpanych we Krwi śladach Moich Kroków.

1.06.93

– Mój Panie i Odkupicielu, jak długo jeszcze będziesz pozwalał szatanowi nas nękać? Dlaczego pozwalasz na to prześladowanie? Ocal nas, Panie, przez wzgląd na Twoją Miłość!

Pokój. Radości Mego Najświętszego Serca, posłuchaj: rozumowanie śmiertelnych nie jest Boże.

Ja, Pan, przemierzyłem ziemię, by ostrzec świat, że Nieprzyjaciel zstąpi na niego jak ogromna fala, by go pochłonąć. Nikt jednak rzeczywiście nie uwierzył, że szatan kiedykolwiek przekroczy bramy Mojego Sanktuarium, a jednak właśnie to uczynił... Wszedł prosto do Mojej Świątyni poprzez grzechy i błędy tych Moich, którzy dziś przeciwstawiają się pasterzowi, którego wam dałem. Jakże więc możecie się spodziewać, że Moje Baranki będą szanować tych kapłanów, skoro oni sami buntują się przeciw temu, którego dla nich wybrałem? Nie zważają na Mojego pasterza... Ogarnia Mnie ból i Moje Serce jest rozdarte z powodu tego, co widzę, że nadchodzi. To, co było częściowym odstępstwem, stanie się wkrótce odstępstwem ogólnym, dobrze zakorzenionym. To odstępstwo będzie tak rozległe, że rozprzestrzeniając się, pochłonie bardzo wielu...

– Mój Panie, ocal nas, zatrzymując je! Ty Sam powiedziałeś, że jesteś silniejszy niż szatan. Dlaczego czekasz i pozwalasz, by wszystko zdane zostało na łaskę losu?

Spisek, Moje dziecko, spisek i zdrajcy idą razem. Kiedy Śmierć wchodziła przez okna Mojego Sanktuarium, podążając do serca Mego Domu, wysłałem Moją Matkę, aby was uprzedzić. Nie mów więc, że czekałem zbyt długo, córko. (...) to ci, którzy byli nieostrożni. Nie szukali Mojej Woli. Ostrzegałem ich, lecz tak niewielu zwróciło uwagę na Moje Ostrzeżenia. Nawet dziś... Ach, jak wiele razy opłakiwałem ich pychę... Mogłem ich ukarać w Moim gniewie, obracając ich w proch, lecz wolałem ich śledzić z łagodnością.

Mówię ci, że istnieje spisek pomiędzy pasterzami przeciwstawiającymi się temu, który przewodzi im wszystkim. Niszczyciel prowadzi ich do sprofanowania Mojego Świętego Imienia (Joba 15,25; Jr 4,7 i 6,26 i 49,3 i 51,56) , a duch buntu, który kwitnie pomiędzy nimi, teraz ujawni się już na zewnątrz. (2 Tes 2,7-8) Czyż nie czytałaś, czy nie zrozumiałaś: nędznik powstanie wkrótce i jego siły przyjdą znieważyć Świątynię-Twierdzę. Usuną Stałą Ofiarę i ustanowią na to miejsce ohydę ziejącą pustką... (Dn 9,27 i 12,11) On sam uzna się za większego od wszystkich bogów, wypowie niewiarygodne bluźnierstwa przeciw Bogu bogów i będzie mu się dobrze powodziło aż do chwili, gdy wypełni się gniew. I obdarzy wielkimi zaszczytami tych, którzy go uznają, udzielając im wielkiej władzy... Ten duch buntu ogarnie z kolei wszystkie narody ziemi. Tak, nadchodzi czas wielkiej udręki, jakiej nie było, odkąd powstały narody. Prosiłem was, abyście pozostali czujni i organizowali czuwania modlitewne z obawy, abyście i wy także nie zostali zmieceni. Trwajcie zatem w gotowości i pozostańcie wierni. Cóż mogę wam więcej powiedzieć, czego wam jeszcze nie oznajmiłem? Głoś Moje Orędzie, Vassulo.

6.10.93

Choćby nie wiem jak gwałtowne oskarżenia zwaliły się na ciebie jak grad, nie lękaj się. Tym mocniej przytulę cię do Mojego Serca i ochronię. Szatan postanowił wydać ci wojnę i stałaś się jego ulubionym celem, tak bardzo jest zdecydowany przeszkodzić ci prorokować. Nie obawiaj się jego zagrożeń, Ja ci udzielę pomocy. Pomogę ci, nabierz więc odwagi! Będziesz postępować naprzód bez przeszkód. Ataki, które wywołuje przeciw tobie posługując się ludźmi, jedynie cię wzmocnią.

22.10.93

Pokój niech będzie z tobą. Wesprzyj się na Mnie i nie lękaj się. Gdyby zgromadzić wszystkie demony wraz z szatanem, Ja zawsze będę silniejszy niż oni wszyscy razem. Moja najdroższa, nigdy nie wątp o Mojej Wiecznej Miłości. ic

20.12.93

Księga Daniela została zapieczętowana, a słowa, które zawiera, okryte tajemnicą. (Mt 24,15) Teraz zaś są one objawiane wam wszystkim w całej pełni. Powiedziałem wszystkim, że wasze pokolenie dopuściło się odstępstwa i że to odstępstwo przeniknęło aż do serca Mego Sanktuarium, dotykając kapłanów, biskupów i kardynałów. Widzisz, córko, mówię o tych odstępcach, którzy właśnie zdradzają Mój Kościół i przeciwstawiają się temu, którego wybrałem, Wikariuszowi Mojego Kościoła powstrzymującemu ich bunt. (2 Tes 2,7-8)

Powiedziano jednak, że w waszych czasach szatan postanowi zniszczyć wszystko, co jest dobre, i że rzuci się w pościg za tymi, których wam wysyłam z Moimi Miłosiernymi wezwaniami mogącymi was ocalić.(Ap 12,17) Ci odstępcy nie zrozumieli Moich wezwań i Moich znaków na Niebie, lecz odrzucili je. Co więcej, przyjmą wszelkie zło, które może doprowadzić ich dusze do największych ciemności i do zniszczenia. Przyjmą Kłamstwo i odrzucą Prawdę.

Zostało powiedziane, że przez czas, dwa czasy i połowę czasu Mój lud będzie cierpiał prześladowanie i władzę bestii. (Ap 12,14) Powiedziano, że przy pomocy tej bestii podejmą plan zmienienia Tradycji (2 Tes 2,15) oraz Mojego Prawa (Dn 7,25) i że mają zamiar znieść Stałą Ofiarę, zdeptać Ją własnymi nogami, zmiażdżyć Ją i wznieść na Jej miejsce ohydę spustoszenia, obraz pozbawiony życia... (Dn 9,27 i 12,11) I każdy święty, którego do was wysyłam w waszym pokoleniu, doświadczy ich władzy.

14.10.94

Święty Michał Archanioł :

«Abba» Ojcze!

W bardzo krótkim czasie On zstąpi wykorzenić nieprawość, która zamieszkała w sercach ludzi. Przez okres dłuższy niż trzy lata Nieustanna Ofiara będzie deptana. Przez to niewiarygodne bluźnierstwo trzecia część mieszkańców ziemi umrze z powodu nieprawości.(Ap 9,15 i 18) Pan poprzysiągł to na Swoją Świętość.

Przygotuj się teraz na spotkanie z Bogiem.

Powiedziałem ci to wszystko bez jakiejkolwiek przyjemności. Dziś w waszym pokoleniu demonowi oddaje się coraz większą cześć. Od początku był on zabójcą i kłamcą, a dziś czci się go jak ojca. To jemu oddaje się wszelkie honory. Ludzie kłaniają się obecnie bardzo nisko jego dziełom i z tego powodu wasze pokolenie ściągnęło na siebie karę. Na wasze kraje napadają zastępy duchów nieczystych, które wszędzie się wałęsają. Szatan kusi dziś nawet wybranych Boga. Dlatego właśnie wszędzie rozszerza się zamęt w tym pokoleniu, które wznosi swe wieże na niewinnej krwi i buduje swe kraje na zbrodni. Jedynie ta ofiara podoba się szatanowi.

Złóż ufność w Najwyższym, Moje dziecko, i zachęcaj ludzi do szukania Mojego wstawiennictwa. Ja, Święty Michał, Archanioł Boży, nigdy nie zmęczę się bronieniem Prawdy. Wytrwaj, nawet gdyby wstrząsało tobą tchnienie Nieprzyjaciela! Ja jestem z tobą.

Teraz mówi Pan:

Trwaj w Pokoju. Przyjdź bliżej Mnie i odczuj Mój pokój. Nigdy cię nie opuszczę. Pomogę ci, aby Moje Serce odniosło w tobie tryumf. Nie pozwól szatanowi zwodzić cię wątpliwościami.

7.12.94

Moje dziecko, uformowałem cię na Moich Dziedzińcach, abyś stała się Moim Echem i Moim potężnym rzecznikiem, mieczem na Mojego Nieprzyjaciela. Nie lękaj się. Czyż to nie Ja, Pan, twój Abba, udzieliłem ci pomocy? Nie lękaj się. Należysz do Mnie, a Ja znany jestem z udzielania pomocy tym, którzy do Mnie należą... Gdyby twoi prześladowcy zgromadzili się przeciw tobie, Ja będę z tobą.

Ach! Tak, Moja Vassulo, znałem cię, zanim się narodziłaś, i wiedziałem, że wyślę cię w środek Plagi. Dlatego właśnie od początku Ja i ty zawarliśmy przymierze, aby cię przygotować do twojej misji. Należysz do tych, których wysyłam na wielką wojnę, jaką widziałaś w swej wizji. Dałem ci ją na początku: widziałaś walkę Mojego Wielkiego Dnia przeciw trzem duchom nieczystym, które małpują Moją Najświętszą Trójcę i również tworzą trójcę. Tymi trzema duchami nieczystymi, z których każdy zajmuje jeden róg, są: smok oraz pierwsza i druga bestia. (Ap 16,13-14)

Wielki Smok, wąż starodawny, znany pod imieniem demona lub szatana, będzie kontynuował teraz już przez bardzo krótki czas zwodzenie świata. A moc i władza, jakiej udziela bestii sprzymierzonej z drugą bestią, czyli z fałszywym prorokiem, zostanie pokonana i Ja odniosę tryumf.

Vassulo, na koniec Nasze Dwa Serca zwyciężą

26.02.95

Zostało powiedziane, że w tych ostatnich dniach Moje stworzenie wpadnie w odstępstwo i w taki chłód serca, że dotknie to nawet tych, którzy Mnie nie odrzucą. Powiedziano, że w waszych dniach moc szatana będzie wzrastać, lecz Moje Miłosierdzie i Współczucie są Nieskończone. Z ust szatana wychodzi przekleństwo, jednak błogosławieństwo z Moich Ust zwycięży to przekleństwo. Moim błogosławieństwem jest Słowo wychodzące z Moich Ust, rozświetlające wasze ciemności oraz tych, którzy żyją w cieniu śmierci. Moja Łaska jest nad wami i wszystko, czego dokonuję za waszych dni, przyczynia się do zbawienia waszego pokolenia.

28.04.95

Razem z Moją Armią, szybciej niż było to przewidziane, zamierzam zdeptać Mojego Nieprzyjaciela i dwie Bestie!

Przyjdźcie i dowiedzcie się: przywódcami zniszczenia są w rzeczywistości trzy diabelskie duchy tworzące trójkąt, w którym każdy zajmuje jeden kąt. Prowadzą wszystkich ludzi w swój podły świat, upojone krwią świętych i tych wszystkich, którzy świadczą o Mojej Boskości. Czy nie widzicie? Dla zakończenia swego dzieła zniszczenia i uwieńczenia go sukcesem będą musiały usunąć Tron Piotra i tego, kto na nim zasiada. Ich celem jest zniszczenie Mego Kościoła... Nie lękajcie się jednak, obiecałem, że bramy piekielne nigdy Go nie przemogą.

Tak, to właśnie dzieje się obecnie. Przywódcy zniszczenia, błyszczący swymi tytułami erudytów, gniją, a ich smród pokrył już całą ziemię. To ci, o których Pisma mówią: “zdolni są dokonywać cudów”, zwodząc swą przebiegłością dziesięć wież świata, a następnie wszystkie narody ziemi. (Mt 24,24) Wszystkie one właśnie upadają z powodu ich uroku... Jak tylko armia ich będzie w komplecie, wtedy podniosą swój znak i razem z trzema duchami nieczystymi (Ap 16,13) przyjdą walczyć z Moją Nieustanną Ofiarą. To właśnie Pisma nazywają “wojną w Wielkim Dniu wszechmogącego Boga”. (Ap 16,14)

W istocie ta godzina ogromnej nieprawości i wielkiej udręki już na was przyszła. Ja jednak zmuszę ich do ucieczki, jestem bowiem Panem panów i Królem królów, a Niebo wraz ze wszystkimi świętymi, apostołami i prorokami będzie świętować ich upadek.

Ukażę się na białym koniu jako wojownik sprawiedliwości (Ap 19,11) i za wszystkich Moich świętych, apostołów i proroków wydam wyrok przeciw smokowi, Bestii i fałszywemu prorokowi, czyli drugiej Bestii, oraz przeciw trzem duchom nieczystym.(Ap 19,20) Moim mieczem (Ap19,15) uderzę każdego z nich i runą wieże, które wybudowali.

Wszyscy oni są zwolennikami dwóch Bestii, a noszą imię Erudytów! Jak poobcinane ciernie wniknęli teraz w Moje Ciało, lecz wyrwę każdy z nich i spalę w ogniu. Moje Tchnienie pochłonie resztę z nich jak ogień... Ponieważ nic nie może ukryć się przed Moim Wzrokiem, mówię wam, że nad każdym narodem Bestia i jej podobni ustanowili władcę, jednego ze swoich, który panuje nawet nad każdym źdźbłem trawy.

Ja jestem z tobą, aby cię pouczyć, jak masz to rozumieć. Pisz:

Druga Bestia, będąca na usługach pierwszej, już ukazuje swą ogromną moc, porywając stale gwiazdy z Nieba i zrzucając je na ziemię jak figi.

Posłuchaj i pojmij. Jej moc będzie tak wielka, że «wzniesie się aż do wojska niebieskiego i strąci na ziemię część wojska oraz gwiazd i podepcze je. Wielkością dosięgnie ona niemal Władcy tego wojska, usunie Nieustanną Ofiarę, obali budowlę Jego przybytku».(Dn 8,10-11) To ci, którzy byli kiedyś, ale już ich nie ma. To ci, których nie ma już. Wojska niebieskie i gwiazdy były niegdyś Moje, lecz postanowiły odłączyć się ode Mnie i sprzymierzyć się z bestią. «Ci mają jeden zamysł: oddać swe siły i swą potęgę do dyspozycji Bestii». (Ap 17,13) Sprzeniewierzają Mi się każdego dnia i profanują Mnie w Nieustannej Ofierze, w Najświętszym Sakramencie Mojej Boskiej Miłości.

Widzisz? Widzisz, jaki wielki nieład nadchodzi? Niech więc teraz twój głos dojdzie do całej ziemi, a Moje Orędzie aż na krańce świata. Miej Mój Pokój, abyś działała w pokoju. Wychwalaj Mnie za to, że dałem twej duszy nowe życie...

31.07.95

Szatan w swej zazdrości pragnie was przesiać jak mąkę po to, by was zwieść. Pozostańcie więc niewzruszeni dzięki modlitwie służącej za broń. Darzcie się wzajemnie sympatią i bądźcie wobec siebie wspaniałomyślni. Bądźcie tak cierpliwi wobec siebie, jak Ja jestem wobec was cierpliwy. Bądźcie wobec siebie tak wyrozumiali, jak Ojciec jest wyrozumiały wobec tego pokolenia. Przebaczajcie sobie wzajemnie tak samo szybko, jak szybko Ja wam przebaczam, gdy prosicie Mnie o przebaczenie!

(…) Troszczcie się o wszystkie powierzone wam Dzieła Boże i porzućcie kłótnie, które prowadzą was do podziałów. Czy nie widzicie? Nie rozpoznajecie szatana, który właśnie działa? Powinniście bardziej uważnie niż w przeszłości zwrócić umysły ku temu, co Duch ofiarowuje, abyście nie oddalili się zbytnio od Mojej Łaski. Mając to na uwadze, dołóżcie wszelkich starań, aby pracować harmonijnie i w pokoju, z życzliwością i wyrozumiałością. Moi drodzy przyjaciele, pamiętajcie: nie niszczcie w sobie Dzieła Ducha Świętego, przystając na raniące rozmowy.

Mówię wam: Rozradujcie się w Duchu i szukajcie Jego dróg, poprzez które On zachowuje w was pobożność, jedność i szczęście, odbicie Jego Miłości.

12.11.95

Vassulo, twój bieg się nie skończył, bo stworzyłem cię, abyś była Moją bronią przeciw Niszczycielowi, który uczynił ślepcami wielu w Moim ludzie. Nie musisz się niczego bać, bo Ja jestem z tobą... Tak, Niszczyciel zniewolił ich umysły swą mocą, jaką ma nad światem. Imię jego ukazane jest w Piśmie przez trzy duchy nieczyste tworzące trójkąt. Te trzy duchy nieczyste wychodzą z paszczy smoka i bestii oraz z ust fałszywego proroka. (Ap 16,13) I tak zbudziłaś je swoim głosem, bo jesteś Moim Echem. Poprzysięgły, przewracając Mój Kielich, że uciszą cię. Poprzysięgły napaść na ciebie i stanąć przeciwko tobie. Mój mały aniele, poprzez twoją kruchość Ja rozbroję mocnych. Poprzez twoją nagość ukażę Moją Moc i obalę królestwa. Nabierz odwagi, Moja córko, Ja przywrócę prawdę. Błogosławię cię.

13.12.95

Co do ciebie, Moje dziecko, stale trwaj w posłuszeństwie Memu Kościołowi, a będziesz się cieszyć Moją łaską.

W tych dniach ujawniłem Memu Kościołowi poprzez ciebie plany demona. Bardzo rozpalony gniewem szatan książę tego świata rzeczywiście usiłuje pokonać wszystkie Moje Dzieła. On był zabójcą od początku, a jego celem są przede wszystkim Moje kapłańskie dusze. Krąży wokół, by kraść i doprowadzić do potępienia Moich...

Jest w mojej Mocy, Vassulo, zmienić tę sytuację, lecz jak wiesz sługa nie jest większy od swego pana. Ja jestem twoim Panem, a ponieważ mający władzę prześladowali twego Nauczyciela, dlatego pozwalam im, by również i ciebie prześladowali. Jednak Ja jestem z tobą: «lo tedhal»! Będę twoim napojem, twoim pokarmem, twoim odpoczynkiem, twoim pokojem i radością. Widzisz? Módl się i adoruj Mnie, módl się i idź za Mną. ic

20.09.96

Ozdabiaj Moją Świątynię! Zniszczenie i ruina przeniknęły do Mojej Świątyni. Ożywiaj Moją Świątynię. Pociesz tych, którzy są w żałobie. Oni są Moim ludem. Powiedz im, że w stosownym czasie szybko zadziałam, bo Mój Duch zostanie wylany nawet na najmniejszych i najmniejsi spośród was staną się mocni. Musisz zachęcać i umacniać twoich braci i siostry. Powiedz im, że Czułe Miłosierdzie właśnie was nawiedza, aby wam udzielić siły w chwili próby, która musi nadejść. Czule będę się troszczył o wasze potrzeby. Pomnóżcie wasze modlitwy, bo w tych dniach powiększa się bunt. Bunt pochodzi od szatana pierwszego Buntownika. Błogosławiony niech będzie ten, kto wierzy, że spełni się obietnica, której udzieliłem! Mówię wam to z największą powagą: nadeszła godzina buntu. Godzina tego który utrzymuje, że jest większy od wszystkiego, co ludzie nazywają «bogiem» jest tu. On jest pośród was. Jego pragnieniem jest wstąpienie na tron w Mojej Świątyni, aby sycząc wprowadzić w nią własną doktrynę... znieważyć ustanowioną przeze Mnie Eucharystię. On i jemu podobni pragną usunąć Moją Nieustanną Ofiarę. On pragnie zniszczyć Moje Przymierze i Moje Prawo. Potem, kiedy to się stanie, będzie schlebiał wielu osobom, udzielając im wielkich zaszczytów, dlatego też uzna go wielu jego i jego nauczanie. Jednak należący do Mnie Moi Jakubowie, którzy Mnie znają pozostaną niewzruszenie u Mego boku i przeciwstawią się mu. Nawet już dziś on umieszcza na ich miejscu innych, aby podejmowali wściekłe działania przeciw Moim świętym, bo zdecydował w swym sercu, że zniszczy wszystkich, którzy są święci. Teraz jest ukryty, lecz powstanie w oznaczonym czasie, aby dokonać swego zła... Już od wielu lat jest spętany przez szatana...

Ale wy, wy nie powinniście tracić nadziei. To dlatego mówię wam: «Niech będzie błogosławiony ten, kto wierzy, że Ja wypełnię Moją Obietnicę...» Moja Matka i Ja właśnie wychowujemy uczniów, aby się stali Naszymi osobistymi przyjaciółmi i Naszymi najbliższymi, aby powstali jak światła na świeczniku i świecili w tych dniach ucisku. Staną się oni mocnymi kolumnami Mego Kościoła, bo będzie ich podtrzymywał Mój Święty Duch, który będzie ich wewnętrzną mocą.

Ach!... Pokolenie, twoi odstępcy byli liczni w ostatnich latach, lecz nigdy dotąd Mój Kościół nie poznał większego odstępstwa niż to...

Powiedz Mojemu ludowi, aby się nie bał we Mnie złożyć swej nadziei, bo Ojciec i Ja znamy ich potrzeby. Powiedz tym, którzy nie skłonili ku Mnie serca, aby teraz zdecydowali się na Moje Królestwo. Nie mówcie: «Nasz Nauczyciel zwleka z przyjściem...» Przecież jestem blisko was... ale czy wy jesteście gotowi Mnie przyjąć?

Vassulo, bardzo wielką musisz wykonać pracę, ale pamiętaj: wykonasz tę pracę ze Mną i otrzymasz Moją Siłę... Zatem zwróć się do Mojego ludu, bądź Moim rozbrzmiewającym Echem...

Ja, Jezus Chrystus, błogosławię cię. My?

– Tak, Panie. Chcę jednak postawić tylko jedno pytanie. Czy pozbawisz tronu Buntownika?

Tak. Zrzucę z tronu Buntownika. Zwycięstwo to przyjdzie przez ogień... i jakże pragnę, aby on już zapłonął! Jednak Mój Kościół musi otrzymać chrzest i jakże wielki jest Mój smutek aż do chwili, w której to się stanie! Ten chrzest przyjdzie z Nieba. Wyleją go obłoki. Czy nie czytałaś, Moja uczennico: «Niechajże ziemia się otworzy, niechaj zbawienie wyda owoc i razem wzejdzie wybawienie, które Ja, Pan, tworzę»? Ja nie utworzyłem chaosu, a jednak chaos obecnie mocno zapuścił korzenie w tym świecie Odstępstwa... Pójdź. Ja jestem z tobą.

[1] - [2] - dalszy ciąg

Całość Bożych Orędzi "Prawdziwe Życie w Bogu" - Vassula Ryden :

Strona polska : http://www.voxdomini.com.pl/plmsg/plindex.html#all

Strona oficjalna po angielsku : http://www.tlig.org/en/messages/chrono/


www.duchprawdy.com

Valid HTML 4.01 Transitional Poprawny CSS!