List Vassuli Ryden i o. Johna Abbertona na temat fałszywego proroka “Marii Miłosierdzia Bożego”

Marzec 2013r

 

Dwa listy ostrzegające przed orędziami krążącymi w internecie przekazywanymi przez fałszywą mistyczkę zwaną Marią od Bożego Miłosierdzia.

Pierwszy list jest od o. Johna Abbertona, a drugi od Vassuli.

 

O. John Abberton: Niektórzy wątpią obecnie w orędzia "Prawdziwe życie w Bogu" ze względu na swoje powiązanie z fałszywą mistyczką Marią od Bożego Miłosierdzia. Część z nich wierzy, że obecny Papież jest fałszywy. Mam nadzieję, że poniższe słowa Vassuli wyjaśnią to. Nie chcieli słuchać tego, co ja mówię, więc powie to Vassula. Wszyscy, którzy wierzą, że Papież jest fałszywy, nie mogą brać udziału w naszej pielgrzymce. Tak również twierdzi Vassula. Jeżeli jesteście w kontakcie z grupami modlitewnymi, podzielcie się proszę, z nimi tą wiadomością, zwłaszcza jeśli znacie osoby, które czytają te fałszywe orędzia.

 

Vassula Ryden: Dobrze. Ludzie ci pragną tylko sensacji, przyszłych zdarzeń, niczego więcej. Nazywa się to pogonią za sensacją. Mieliśmy tutaj w Los Angeles jedną panią, która sprzeczała się z Claire Mansour na dokładnie ten temat. Mówiła nawet Claire, że jest bluźnierstwem przeciwko Duchowi Świętemu twierdzenie, że ta kobieta (Maria od Miłosierdzia) jest fałszywym prorokiem, i że fałszywe jest zwłaszcza to, co mówi w swoim orędziu na temat obecnego Papieża. Powiedziałam Claire: "Zostaw ją, pewnego dnia się przebudzi". Trwało to 2 dni, kiedy zadzwoniła i powiedziała, że się myliła i że Papież jest bardzo święty.

Jeśli chodzi o naszych ludzi, to powinni oni zaprzestać czytania fałszywych orędzi. Ta kobieta zwana Marią od Bożego Miłosierdzia korzysta z orędzi z Garabandal, Don Gobbiego, s. Faustyny i "Prawdziwego życia w Bogu', aby produkować swoje własne Co się zaś tyczy jej proroctw, to pojawiły się one po tym, jak opisałam je lata temu w "Prawdziwym życiu w Bogu". Ona zaczęła je spisywać dopiero w 2010 r. Cała jej teoria meteorów została zaczerpnięta również z "Prawdziwego życia w Bogu", z modlitwy z 2006 r. i z artykułów, które napisałam znacznie wcześniej przed 2010 r.

Prostym sposobem dowiedzenia jej fałszywości jest imię, które sobie nadała: Maria od Bożego Miłosierdzia. Niesłychane! Jezus szanuje imię, które nadano nam na chrzcie, jako że chrzest jest jednym z Sakramentów Kościoła. Po drugie: twierdzą, że ten Papież jest antychrystem i fałszywym papieżem; czy zatem w ciągu ostatnich kilku dni nie widzieli, jaki jest ten Papież, jaką jest osobą? Po trzecie, spotkałam go podczas pobytu w Argentynie. Jest niezwykle uprzejmym, zwyczajnym, szczerym i skromnym człowiekiem. Zobaczycie, jak wielkich rzeczy dokona i nie zdziwi mnie, jeśli przyczyni się do ujednolicenia dat Wielkanocy.

Większość ludzi szuka znaków, zdarzeń i tym podobnych ekscytacji zamiast wejrzeć w siebie i na to, co w sobie noszą. Kiedy pewnego dnia spotkają Pana, co będą mieli, by Mu ofiarować - puste ręce? Jeśli powiedzą, że ona (Maria od Miłosierdzia) zaleca modlitwy itp., a dlaczegóż by nie? Gdyby nie zalecała, wówczas łatwiej byłoby ją zdemaskować! Nadal powiedziałabym o tych, którym podobają się te orędzia, aby, skoro chcą, szli za fałszywym prorokiem. A kiedy nawet zobaczą, że mylili się co do Papieża, nie sądzę, żeby wrócili do "Prawdziwego życia w Bogu", ponieważ "Prawdziwe życie w Bogu" nie zmieniło ich, lecz przeczytali je prawdopodobnie ze względu na zawarte w nim proroctwa, a nie po to, aby odmienić swoje serca. Oznacza to, ze nigdy nie doceniali nauk Jezusa ani zażyłej miłości, jaką nas darzy. Możecie przesłać tego maila, komu chcecie.

W Chrystusie

Vassula

 

O. John Abberton : Vassuli nie podoba się cała ta sprawa i każdy, kto nadal będzie rozpowszechniał te orędzia, musi opuścić grupę Prawdziwego Życia w Bogu. To nie ja tak mówię, lecz Vassula. Możecie przekazać to grupom w Australii. Muszą dokonać wyboru. jeśli nadal pragną kontynuować rozpowszechnianie tych fałszywych orędzi, nie mogą być częścią działalności Prawdziwego Życia w Bogu. To wszystko. I nie ma o czym dyskutować.

 

Źródło: Redakcja www.voxdomini.pl

Patrz też:

1) www.tlig.net

2) https://www.facebook.com/pages/Wydawnictwo-Vox-Domini/298979453502764  

3) wobroniewiaryitradycji.wordpress.com