Survival - Sztuka Przetrwania

survival Skład plecaka survivalowca
Dzikie rośliny jadalne
ABC Survivalowca
Zielona kuchnia w survivalu
Patenty
zrób to sam
kuchenka na denaturat z 2 puszek
Lampka oliwna
Survival w TV
Quiz survivalowy

Rośliny bakteriobójcze (fitoncydy):
Chrzan

DZIKO ROSNĄCE ROŚLINY PRZECIWGORĄCZKOWE (kwas salicylowy):

Kora wierzby - zawiera glukozyd-salicynę, tworzący w ciele kwas salicylowy. Kwas acetylosalicylowy jest dobry prawie na wszystko. Obniża temperaturę, koi ból, zmniejsza obrzęk stawów w zapaleniach reumatycznych i obniża poziom kwasu moczowego we krwi. Rewolucyjnym odkryciem ostatnich dziesięcioleci jest profilaktyczne działanie kwasu acetylosalicylowego jako leku przeciwzakrzepowego, zapobiegającego zatorom i atakom serca. Obecnie wciąż prowadzone są badania dotyczące antynowotworowego. Już w czasach starożytnych wierzba znana była jako środek wstrzymujący (ściągający), a w 1763 roku uznana została w Europie Zachodniej za środek przeciwko stanom gorączkowym. Nie była ona jednak tak ceniona jak chinina i stosowano ją przeważnie przy leczeniu wysokiej gorączki połączonej z biegunką. Wszechstronne właściwości kory wierzbowej wykorzystywane są przy leczeniu reumatyzmu, podagry, zgagi i dzięki właściwościom ściągającym do powstrzymywania wewnętrznych krwawień. Użyteczna bywa jako środek moczopędny, do płukania bolącego gardła i przy owrzodzeniu dziąseł; stosowana jest też do przemywania przy zewnętrznych pro blech skórnych, skaleczeniach i oparzeniach. Najczęściej wykorzystywaną w zielarstwie wierzbą jest wierzba biała. Wierzba purpurowa (wiklina) ma zasadniczo te same właściwości co wierzba biała, a nawet bywa bardziej efektywna jako środek przeciwgorączkowy. (Źródło: geulincx.pl)

Wiązówka błotna - Surowiec zielarski: kwiaty (Flos ulmariae) zawierają olejki eteryczne, flawonoidy, garbniki, kwasy organiczne, sole mineralne i glikozydy fenolowe (spireina, salicyna). Działanie: ma właściwości przeciwgorączkowe (dzięki zawartości salicyny), napotne, moczopędne i przeciwreumatyczne. Napar używany jest do leczenia przeziębień, chorób górnych dróg oddechowych, pomocniczo przy grypie i chorobach reumatycznych, zwykle w mieszance z innymi ziołami; czarnym bzem, korą wierzby, liśćmi brzozy. Zbiór i suszenie: zbiera się całe kwiatostany i suszy w cieniu, w temperaturze nie przekraczającej 30 stopni Celsjusza. (Źródło:wikipedia.org)
Syr 39:26 Rzeczy pierwszej potrzeby dla życia człowieka - to: woda, ogień, żelazo i sól, mąka pszenna, mleko i miód, krew winogron, oliwa i odzienie:
Kpł 23:42-43 Przez siedem dni będziecie mieszkać w szałasach. Wszyscy tubylcy Izraela będą mieszkali w szałasach, aby pokolenia wasze wiedziały, że kazałem Izraelitom mieszkać w szałasach, kiedy wyprowadziłem ich z ziemi egipskiej. Ja jestem Pan, Bóg wasz!

www.duchprawdy.com

Valid HTML 4.01 Transitional Poprawny CSS!